fbpx

Turizm Komisyonu

TURİZM KOMİSYONU BAŞKANI MURAT ARINCI KİMDİR?

Aslen Kafkas kökenli Kars Ardahan Göle bölgesine yerleşen Kabartay Çerkes kökenli 1864 Rus zulmünden Anadoluya yerleşen Çerkes Türklerindeniz.

Atalarımız Anadolu’nun güzel şehri Çorum Sungurlu ilçesine sonradan göç etmişler. 15.04.1968 dünyaya gelerek Çorum Sungurlu İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra yerleşik olarak aile Ankara’ya yerleşmişler.

Ankara’da eğitimi devam etmek suretiyle, babamın devlet inşaat süreklilik iş sebebiyet durumundan dolayı, Ankara Etlik Yenimahalle bölgesine 1980 Ankara’ya yerleştik. Eğitim, Etlik Ticaret Lisesini bitirdikten sonra 1996-2004 yılları arası Mercedes Benz Kolumanlar Ankara ağır vasıta mekanik parça temini ve satın alma ile çalışma hayatıma başladım. İş hayatımın içerisinde önemli özel eğitimler ve sertifikalı 30’a yakın eğitim aldım. 60’a yakın Uzak Doğu ve Ortadoğu ülkelerine seyahat ve ticaret üzerine satış pazarlama ve satınalma görevini üstlendim.

2005-2009 yıllarında Ögel Tur uluslararası turizm acentesinde Operasyon Personel Müdürlüğü ve arkasından “Okan Tur” lojistik taşıma şirketinin kurarak şirket bünyesinde turizm dünyasında önemli işler başardık. Sonrasında 4 ortak İstanbul’da 2012-2014 arasında BİRSAP A.Ş kurucu ortaklığı başkanlığına atandım. Tedarik zinciri, uluslararası önemli bir şirket haline geldikten sonra iş yoğunluğum nedeniyle ayrıldım.

2011 yılında kurucu başkan olarak Türkiye Otel Satınalma Müdürleri Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına gelerek şuan görevimin başındayım.

Eşimle beraber 2010 yılı itibariyle eğitim danışmanlığını devam ettirdiğim Linos Eğitim ve Organizasyon şirketinin de başında bulunmaktayım.

Şu anda da yüze yakın turizm konaklama sektörü beş yıldızlı otel yönetimlerine danışmanlık yapmaktayım. AKUZEM (Akdeniz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi ) ile işbirliği ile sertifikalı eğitimlerle personel eğitim ve yerleştirme sistemin içerisinde bulunmaktayım.

Murat ARINCI

OSMED

Yönetim Kurulu Başkanı

OSMED KİMDİR?

Türkiye Turizm konakla sektöründe sosyal sorumluluğu ilke edinmiş; olmazsa olmaz ulusal ve uluslararası konaklama sektörü içerisinde eğitim modüleri kalitesinde uygulanan EĞİTİM modelleriyle sektöre hizmet vermeyi sosyal sorumluluk “İlkesinde Kabul Etmiş ve Ettirmiş” olup; öncelikle satın alma müdürleri departmanın ve alt kadrolarına hizmet veren bunun yanı sıra tüm departmanlara da genel mesleki eğitimle ve kişisel eğitimler ve sektörün sürdürebilirlik devamlılığını derneğimizin kurumsal yapısıyla Türkiye’ye turizm konaklama sektörüne hizmet veren eğitim derneğiyiz.

Biz Türkiye turizm sektörüne öncelikle “Uluslararası” satın alma eğitimleri Akdeniz Üniversitesi Uzaktan Eğitim “AKUZEM” merkezinde bu eğitimleri de real olarak yıl içerinde 188 saat kişisel eğitim olarak da 40 saat iki kez eğitim vererek ve kişisel eğitimlerle tamamlayarak hizmet vermekteyiz.

Öncelikle sektörün “Ulusal ve Uluslararası” Turizm sektöründe ve dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimizi “müşteri memnuniyeti “ ilkelerine katkıda bulunmak amaçlı gastronomi gıda, kalitesi, markanın önemini ve diğer sektörün “Proje” başlangıcıyla “Enerji Verimliliğini” önemseyen sağlıklı yapıların sektöre kazanılması adına yapı inşaat ile başlayan markalaşmanın önünü açan projelerde AR-GE çalışmalarımızı proje paydaşlarımızla paylaşarak; satınalma dünyada hizmet veren önemli bir departman ve hizmet derneğiyiz.

Satın alma platformlarını öncelikle AR-GE çalışmalarıyla paylaşım uzun uğraşlar sonucu kaliteye olmazsa olmaz ilkesiyle değer veren markanın önemini taşıyan bunun yanı sıra uluslararası fuar deneyimlerinden yararlanan bir anlayış içerinde yol kat etmekteyiz.

Tüm tedarik zincirlerini Özellikle “GIDA” dünyasındaki olumsuzlukları kontrol etmek, araştırma amaçlı kurduğu bölgesel komisyonlarıyla ve sektörün içerinde özellikle kalite müdürlerimizle, mutfak gastronomi ustaları departmanlarıyla uzun soluklu çalışma platformları kurarak öncelikle dünya standartlarında ilerletilmiş hijyen uygulamaları uyarı izlenebilirlik uygulamalarına önem vermekteyiz.

Türkiye bölgesel çalışmalarımızda T.C Turizm Bakanlığı, T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C Sağlık Bakanlığı, T.C Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Muğla, Aydın, Afyon, Nevşehir bölge il ve ilçe müdürlükleriyle “Hijyen Kalite Marka” ve genel eğitimler AR-GE denetim izlenebilir ve uygulamalı uygulamalar uyarı ikaz çalışmalarımızla sektörde ulusal gastronomi kalite değerleri Osmanlı ve Türk mutfaklarımızın önemi tanıtımı yanı sıra uluslararası hizmet mutfaklarında ülkemiz adına önem vermenin geliştirilmesinin yanında olmanın gururunu yaşıyoruz.

Çalışmalarımızda faaliyet gösterdiğimiz bölgeler ve paydaşlarımız şöyle; İstanbul, İzmir, Ankara, Afyon, Nevşehir, Antalya, Alanya, Manavgat, Belek, Kundu, Kemer, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Sarıgerme, Kuşadası, Didim bu bölgelerde temsilciliklerimiz ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz ve Antalya merkez olarak dernek merkez ofisimiz Bodrumda ofisimiz, İstanbul Kartalda irtibat ofisimiz ile ülkemize hizmet vermekteyiz.

Eğitim alanlarımızda Türkiye bölgelerimizde profesör hocalarımız ve akademisyen, öğretim görevlisi eğitmenlerimizle eğitim alanlarımızdaki ulusal ve uluslararası oluşturduğumuz eğitim koordinasyon merkezlerimiz olarak oluşturduğumuz üniversiteler üzerinde kaliteli eğitim ve başarının daha sağlıklı düşünmemiz üzere çalışmalarımızı sürdürdüğümüz

paydaşlarımız şöyle; Akdeniz Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ile konaklama sektörüne düşüncelerimiz ve akademisyen üreten insanlar neslinde ülkemizin bu güzide üniversiteleriyle yol kat ederek; ülke turizmine katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

Medya planlamamız iletişim olarak Türkiye turizm sektöründeki genel 2.000 tane sektörün tüm departmanlarıma ulaşmak ürere profesyonel editör kadrolarıyla “SATINALMA DÜNYASI” Dergimizle de sektöre hizmet vererek haber AR-GE çalışmalarımızı haber haline getirip dergimiz yılda altı sayı çıkartarak tüm sektör ve üyelerimize ulaşmaktadır.

Yapacağımız çok işimiz var diyorum; iş hayatınızda ve çalışmalarınızda sizlere başarılar diliyorum.

TOP