fbpx

BU GÜNÜN GENÇLERİ YARININ LİDERLERİ

ÜLKE EKONOMİSİNE VE GELECEĞİNE YÖN VEREN PROJE

“BU GÜNÜN GENÇLERİ YARININ LİDERLERİ”

Meslek Yüksekokulunda okuyan gençlerimizin, sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda ülkesine sadık, milli ruh bilincine sahip, müteşebbis olarak yetişmelerini sağlayacak en önemlisi ekonomiyi büyütecek bir proje.

2012 yılında hazırlanan, aynı zamanda marka patentinin alındığı “Bu Günün Gençleri Yarının Liderleri” Projesi ile meslek yüksekokulunda eğitim gören öğrencilerin mezun olduktan sonra ülkesine değer katmalarını sağlamıştır.

Bu zamana kadar Ülkesine, sosyal sorumluluk adına birçok proje üreten ve uygulayan Türkiye’yi baştan başa eğitim misyonu ile 4 defa turlayan, Federasyonlar Birliği ve eğitim federasyonu başkanı sn. Prof. Dr. Ali İLSEVEN, Anadolu kültürü temelinde bulunan Ahilik felsefesini yeniden canlandıracak ve 1 milyon öğrencinin yararlanmasını sağlayacak büyük bir projeyi hayata geçiriyor.

Bu proje ile ekonomik, teknolojik ve araştırma konusunda dışa bağımlılık azalacak, işletme ve kurumlarda görülmemiş bir verimlilik artışı olacaktır. Ülkemizin gündemini sık sık rahatsız eden zıt kutup çatışmaları ortadan kalkacak, toplum refahı üst seviyelere çıkacaktır.

Uzun yıllar süren, işletmeler ve kurumlardaki insan kaynakları konusunda yapılan fizibilite çalışmalarının ardından bu proje ile; sanayi kuruluşlarının, kapasite artırımları, verimlilik, kalifiye personel ve en önemlisi her çalışanın lider yönetici vasfı kazandırılacaktır. Kurum aidiyeti ve bilinci arttırılarak, çalışan personel kendini kurumun bir çalışanı olarak değil “sahibi” gibi görmesiyle stratejik yönetim zafiyetleri ortadan kalkacaktır.

Proje kapsamında verilecek eğitimler, Türkiye genelinde, alanlarında ihtisas sahibi 1.000 kişilik uzman eğitmen kadromuz tarafından verilecek olup, kalite yönetim sistemleri ve kişisel gelişim eğitimlerini kapsayacaktır. İşletmeler için, eğitimleri alan öğrenciler kalite yönetim sistemlerini hiçbir desteğe ihtiyaç duymadan kurarak tasarruf ve verimlilik adına büyük katkı sağlayacaklarıdır. Liderlik vasıfları ve motivasyonları artan öğrenciler çalışma hayatlarında kurum aidiyeti bilinci ile “sorun değil çözüm” üreten bireyler haline gelecektir.

Sn. Cumhurbaşkanımızın her daim dediği gibi “oturarak değil, üreterek çalışacağız.”

Ülke geleceğimize yön verecek bu proje irili ufaklı tüm işletmeleri ve kurum-kuruluşları kapsamaktadır. Hatta bizleri duygulandıran ve heyecanlandıran bugün aramızda bulunan küçük esnaf diye nitelendirdiğimiz lakin zengin gönlüyle, işletme sahibi Kadir KASAPOĞLU; ülkeme bırakacağım güzel bir miras olarak nitelendirdiği projeye 10 öğrenci ile destek vermiştir. Teşekkür ederiz.

Kim istemez ki bu vatanın gençlerinin Avrupai standartlarının üstüne çıkmalarını, kendi kaynaklarını kullanan sanal spekülasyonlara aldırmayan bir milleti. Kim istemez birlik, beraberlik ve huzur içinde kardeşçe yaşayan gençleri… Bu topraklarda yaşayan Vatanını seven, ülkesine değer veren her bir sanayici ve işadamının bu projeye destek vererek ülke vizyonunu 100 yıl ileriye taşıyacağı inancı içindeyim.

Gelin hep birlikte Ülke vizyonumuzu genişletelim. Yarınlar sizden bahsetsin. Bir kereye mahsus olsa bile gelin elimizi taşın altına koyalım. Eğitime katkıyı parasal burs değil, öğrenciye hayatı boyunca ihtiyacı olan bilgiyi verelim. Onlara “balık yemeği değil, balık tutmayı öğretelim.” İşsizlik sorununu ortadan kaldıralım.

Türkiye’nin Dinamiği; “Bu Günün Gençleri Yarının Liderleri”

Prof. Dr. Ali İLSEVEN

Eğitim Konfederasyonu Başkanı

TOP